top of page

# Sztuka na prezent

Nie bez znaczenia ten hasztag pojawia się co raz częściej w naszych postach publikowanych w mediach społecznościowych. Chociaż dzieła sztuki są wciąż jednym z najrzadziej wybieranych jeśli chodzi o prezent, to mimo to z satysfakcją obserwujemy zmianę tej kwestii na lepsze.

Do tej pory wydawało się, że sztuka jest prezentem bardzo eleganckim i takim który nadaje się tylko na wyjątkowe okazje. Zauważamy jednak, że pojęcie to zmienia się z biegiem czasu, a popularne we wszystkich domach dekoracje ścienne, zaczynają być wypierane oryginalnymi, unikatowymi pracami artystów. Idąc tym tropem, śmiało możemy stwierdzić że sztuka staje się dla nas co raz bardziej dostępna i przyjazna, a co za tym idzie, w pewnych okolicznościach może stać się dobrym pomysłem na prezent. Naszym zdaniem niebanalny i o wyjątkowym znaczeniu.

Sztuka może być doskonałym prezentem dla rodziny, przyjaciół, współpracowników. To prezent ponadczasowy, którego wartość może wzrastać, a ta sentymentalna pozostać na zawsze. Tak jak w przypadku innych podarunków, również ten może być idealnie dopasowany do obdarowywanej osoby. Nie trzeba być znawcą sztuki, obdarowywana osoba również nie musi się na niej znać. By wybrać odpowiednie dzieło nie jest potrzebna znajomość trendów rynku sztuki czy posiadanie wiedzy na temat ulubionych artystów osoby obdarowywanej. Pejzaż znanego nam miejsca może wywoływać wspomnienia, abstrakcja w ulubionych kolorach będzie pasować do nowoczesnego wnętrza, a klasyczne bukiety kwiatów nigdy nie wychodzą z mody.

Synthesis 39 F.jpg
Zosia wawrzynowicz golden  obraz olejny, format 60 cm X 60 cm, zabezpieczone werniksem, od
NuShuE Anna Godlewska 2019(1).jpg
g11 (1).jpg

Oczywiście wartość dzieła dostosowujemy do naszych możliwości. Może być to praca namalowana przez znanego, dobrze sprzedającego się artystę ale nie musi. Tak jak w przypadku inwestowania w sztukę, emocje mają tu duże znaczenie. Wybieramy to co kojarzy nam się z daną osobą, sugerując się stylem jej wnętrza, czy też zainteresowaniami.

Wybierając młodą sztukę możemy liczyć na oryginalny elegancki prezent w przystępnej cenie. Warto zaglądać na aukcje sztuki, przeglądać oferty galerii, albo zgłosić się do niej z prośbą o pomoc w wyborze prezentu dostosowanego do naszych potrzeb i budżetu. Cokolwiek to będzie- obraz, grafika czy rysunek, zapewne będzie wyjątkowe i niepowtarzalne.

14.jpg
P1012201.JPG
bottom of page