top of page

KILKA PYTAŃ DO...
WYWIAD Z ARTYSTĄ - ŁUKASZ SYSŁO

Łukasz Sysło urodzony w 1993 roku w Wągrowcu.

Na co dzień mieszka i tworzy w Poznaniu.

Maluje obrazy w technice akrylu, ale nieodłącznie towarzyszy mu rysunek.

Czerpie inspiracje z ekspresjonizmu, kubizmu i sztuki najnowszej.

40.jpg

AUKCJE SZTUKI
MŁODYCH ARTYSTÓW

PIERWSZY KROK DO ROZPOZNAWALNOŚCI

Artysta który nie ma wykształcenia kierunkowego ma o wiele trudniejsze zadanie jeśli chce znaleźć się na rynku sztuki. Większość renomowanych galerii zwraca ogromną uwagę na wykształcenie artysty i przyjmują do sprzedaży wyłącznie prace twórców z dyplomem szkoły artystycznej, często nie zważając na to czy prace artysty samouka podobają się ludziom czy też nie.

patrząc na sztuki

STACJONARNA GALERIA SZTUKI KWADRAT ART - OTWARCIE
GARBARY 47

To było niesamowite wydarzenie. Szczególnie dla nas. Całe mnóstwo przygotowań, miesięcy spędzonych na poszukiwaniu idealnego dla nas miejsca, remontu i rozmyślań I w końcu jest.

otwarcie_plakat.jpg

PROBLEMATYCZNA WYCENA DZIEŁ SZTUKI

Każdy artysta przynajmniej na początku swojej drogi może śmiało stwierdzić iż wycena prac które stworzył nie należy do najłatwiejszych. Jest to temat wysoce niewygodny zwłaszcza gdy zależy nam na sprzedaży swoich dzieł, ale jednocześnie nie chcemy by sprzedały się zbyt tanio. W końcu włożyliśmy w to ogrom swojej pracy i czasu, a także materiałów o których także nie należy zapominać.

Materiały malarskie

# SZTUKA NA PREZENT
SZTUKA JAKO PREZENT PONADCZASOWY

Sztuka może być doskonałym prezentem dla rodziny, przyjaciół, współpracowników. To prezent ponadczasowy, którego wartość może wzrastać, a ta sentymentalna pozostać na zawsze. Tak jak w przypadku innych podarunków, również ten może być idealnie dopasowany do obdarowywanej osoby.

malowane kwadraty

ABSTRAKCJA-SZTUKA EMOCJI

Tym, co odróżnia sztukę abstrakcyjną od nieabstrakcyjnej, jest brak wszelkich cech ilustracyjności, a artysta nie stara się naśladować natury lecz stara się przedstawić ją w zupełnie innej formie.

20201208_170108.jpg

INWESTYCJA W SZTUKĘ

Kupowanie dzieł sztuki wciąż wydaje się być ekstrawaganckie i przeznaczone w dużej mierze dla ludzi majętnych i z pewnym statusem społecznym. Często zakup sztuki uznawany jest za kaprys lub dowód na posiadanie pieniędzy. Niestety wciąż bardzo rzadko traktowane jest to jako inwestycja.

Art Gallery1

KILKA PYTAŃ DO...
WYWIAD Z ARTYSTKĄ- AGNIESZKA GIERA

Agnieszka Giera urodziła się w 1988 roku w Lesznie. Jest absolwentką malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Zajmuje się głównie malarstwem, kolażem i rysunkiem, a także tworzeniem lalek artystycznych.

Wonderland Who am I, acrylic on canvas,
bottom of page